Блефаропластика

Пластика повік виконується на верхній і нижній повіці.

Відповідно операція називається ВЕРХНЯ та НИЖНЯ блефаропластика. А якщо хірургічне лікування виконується на обох повіках, то таку операцію прийнято називати КРУГОВА блефаропластика.

Нижня блефаропластика

Для виконання нижньої блефаропластики можливі два варіанти хірургічного доступу: зовнішній розріз на шкірі - класична (черезшкірна) блефаропластика і транскон'юнктивальна блефаропластика.

Класична (черезшкірна) блефаропластика

Розріз виконується на шкірі нижньої повіки, відразу під лінією росту вій. Через цей розріз хірург має змогу виконати любі маніпуляції. А саме підтягнути і видалити зайву шкіру та м’яз, зменшити об’єм внутрішньоорбітального жиру (те що зазвичай називається грижа нижньої повіки) і укріпити септу. Септа - це важлива анатомічна структура нижньої повіки, яка не дає внутрішньо орбітальному жиру випинатися вперед, і створювати «мішки під очима». Краї рани зашивають внутрішньошкірним косметичним швом.

Варіантів хірургічних маніпуляцій на нижній повіці є безліч, і щодня публікуються нові відкриття в статтях провідних світових журналів міжнародних спільнот пластичних хірургів. Тому у досвідченого хірурга є багато інструментів, в прямому і переносному значенні цього слова, для індивідуального підходу до кожної операції. В середньому тривалість операції 1-1,5 години і залежить від задіяння вище перерахованих структур.

Через 2-3 місяці рубець стає непомітним.

Транскон'юнктивальна блефаропластика

Розріз виконується через кон'юнктиву на внутрішній поверхні повіки. На відміну від класичної блефаропластики, цей хірургічний доступ має менше можливостей. Через нього можливо тільки видалити або ж перерозподілити внутрішньо орбітальной жир, щоб прибрати грижові мішки і згладити носослізну борозну. Цей спосіб підходить тільки пацієнтам до 40 років (хоча трапляються і вийнятки), з наявними грижовими мішками, але без надлишку шкіри.

Проте, в деяких випадках, можлива комбінація нижньої транскон'юнктивальної блефаропластики з лазерним шліфуванням шкіри нижньої повіки (це т. зв. лазерна блефаропластика). Лазерна блефаропластика дозволяє зменшити кількість зморшок за рахунок скорочення шкіри нижньої повіки після лазерної шліфовки. Тривалість операції 30-40 хв.

Верхня блефаропластика

Верхня блефаропластика потрібна людям з надлишками шкіри на верхній повіці, які окрім спотворення естетичного вигляду, створюють функціональні порушення, перекриваючи верхні поля зору.

Зазвичай в ході операції верхньої блефаропластики видаляється серповидна смужка шкіри, іноді м’яз та внутрішньо орбітальний жир. Рана зашивається внутрішньошкірним косметичним швом. Рубець після операції залишається непомітним, оскільки ховається в природній складці верхньої повіки. Час операції 30 - 40 хвилин.

Кілька слів про кантопластику та кантопексію.

Обидві операції можуть бути складовою нижньої блефаропластики і виконуються строго по показанням.

Кантопластика застосовується для укорочення і укріплення нижньої повіки. А кантопексія виконується для підняття зовнішніх кутиків очей (тобто змінює розріз очей) і також укріплення нижньої повіки.

Проведення блефаропластики можливо і під місцевою, і під загальною анестезією, за бажанням пацієнта.

По завершенню операції, на очі накладається пов'язка на 2 - 3 години. Шви знімаються на 3-5 день.

Протипокази

Важкі системні захворювання, цукровий діабет, порушення системи згортання крові, глаукома.

Побічні явища і ускладнення

Такі побічні явища як кон'юнктивіт, сухість очей та крововилив під кон'юнктиву мають тимчасовий характер. Але потребують медикаментозного супроводу. Виворіт нижньої повіки є рідкісним, але грізним ускладненням, яке найчастіше пов’язане з технікою виконання операції. Потребує тривалого лікування, а в окремих випадках реоперації.

Реабілітаційний період

Набряки і синці зникають до 2-го тижня, вкрай рідко до 3-го. Великі сонцезахисні окуляри будуть дуже корисні в цей період. У перші кілька тижнів необхідно утриматися від використання контактних лінз, відвідування сауни, інсоляції. Остерігатися попадання часток пилу. Не рекомендується куховарити біля гарячої плити і знаходитися в парному приміщенні. Через тиждень дозволяється наносити макіяж.

Теги по темі: #блефаропластика #пластикаповік 

Запишіться на консультацію