Отопластика

Отопластика або пластика вушних раковин (пластика вух) - це хірургічне втручання на вушній раковині з метою усунення вроджених або набутих дефектів.

Найчастіша естетична деформація, яка зустрічається у населення є капловухість або відстовбурченість вушних раковин. Саме естетичні операції спрямовані на корекцію капловухості становлять 95% від всіх операцій на вушній раковині.

Незважаючи на те, що капловухість не являється вагомою фізичною вадою, у дітей часто виникають проблеми психологічного та естетичного характеру, які з дитинства формують комплекси неповноцінності.

Історичний відступ

Перша корекція відтопиреної вушної раковини, що виникла після травми, описана німецьким хірургом J.Dieffenbach 1845 р.

Проте перші сучасні методи отопластики були описані тільки в 70-х роках минулого століття.

Методи отопластики

Показами для проведення отопластики є одно- або двохстороннє відтопирення вушних раковини, надмірні розміри вушних раковин, пошкодження та дефекти вушних раковин після травм, розриви мочок, тунелі мочок.

Вибір методу операційного втручання цілком і повністю залежить від проблеми, з якою звернувся пацієнт, від жорсткості хрящів, розміру вушних раковин і т.п.

Найбільш популярні «шовні» методики Mustarde і Furnas (необхідне положення і форма хряща задається внутрішніми швами). І «безшовні» методи Stenstrom, Chongchet і метод закритого нанесення насічок (форма хряща моделюється серіями насічок на хрящі).

Не зважаючи на те, який саме метод операції буде застосований, післяопераційний рубець завжди непомітний, так як знаходиться на тильній стороні вушної раковини.

У більшості випадків отопластика проводиться амбулаторно, тобто пацієнт в той же день може піти додому. Операція проводиться під місцевим знеболенням і триває від однієї до двох годин. В кінці операції накладається еластична бандана, і пацієнт може без сторонньої допомоги повернутися додому. Бандану пацієнт носить 10 днів цілодобово і, потім ще 2 тижні одягає на ніч. Переважна більшість пацієнтів вже через 5 - 7 днів повертаються до звичайного графіку життя. На 8 - 10 день знімаються шви на шкірі. Приблизно стільки ж часу необхідно дітям, щоб знову відвідувати школу.

Сучасні безшовні методи отопластики дозволяють проводити операцію дітям вже в 5-річному віці, із застосуванням розсмоктуючих ниток, що дозволяє уникнути необхідності зняття швів, а ще важливіше - деформації вушної раковини при її подальшому рості. 

Робота автора (Фото до операції, через 1 місяць та через 5 років після отопластики).

 

Ускладнення

Після отопластики можливі наступні ускладнення: кровотеча, нагноєння рани, мацерація епітелію, келоїдні рубці. Проте завдяки сучасним технологіям операції, превентивної антибіотикотерапії і наявності якісного шовного матеріалу - в естетичній отопластиці рідко трапляються серйозні післяопераційні ускладнення.

У автора цих рядків з понад 1200 виконаних операцій з приводу відстовбурчених вушних раковин, найнеприємнішим ускладненням був некроз шкіри на передній поверхні вушної раковини у двох пацієнтів. В обох випадках пацієнти були заядлими курцями. Проте, завдяки інтенсивній терапії, рани очистилися і зажили протягом двох місяців, залишивши ледь помітні рубці.

Теги по темі: отопластика, отопластика в Україні, отопластика відео, отопластика київ, отопластика відгуки, отопластика спб, отопластика форум, отопластика фото, отопластика ціни, скільки коштує отопластика

Запишіться на консультацію