Ринопластика

Пластика носу

Роль носу настільки важлива, що навіть невеликі зміни його форми значно змінюють зовнішній вигляд і сприйняття обличчя в цілому. Ніс займає центральне положення на обличчі, відповідно його зовнішній вигляд задає пропорції і гармонійність.

Чи потрібна мені ринопластика?

Якщо я маю реальне уявлення яким має бути мій ніс, і моя мета - це естетичне поліпшення форми носа для гармонійного поєднання з іншими рисами обличчя. Якщо окрім того, я маю проблеми з носовим диханням. То ринопластика чи риносептопластика мені скоріш за все потрібна.

Для досягнення бажаного результату ринопластики і кращого порозуміння з оперуючим хірургом, важлива детальна консультація, з виконанням індивідуального фотопрогнозу. Фотопрогноз повинен базуватися на реальних можливих змінах мого носу. На сьогоднішній день золотим стандартом є проведення 3D моделювання носу в програмі Crisalix або навіть з використанням потужного апарату VECTRA 3D.

Vectra h2

Операція ринопластика

Деформації носа прийнято розділяти на вроджені та набуті (посттравматичні), також окремо виділяються з порушенням дихання та без порушення дихання.

Операція виконується під загальною анестезією. Однак, при бажанні пацієнта, можливе застосування місцевого знеболювання, зокрема, якщо завдання хірурга полягає в корекції хрящового відділу або крил носа.

Хірургічні доступи для проведення ринопластики

Існує два основних хірургічних доступи для виконання ринопластики: закритий і відкритий.

При закритому доступі всі необхідні маніпуляції здійснюються хірургом через розрізи всередині ніздрів, а при відкритому доступі виконується додатковий невеликий розріз на шкірі колюмелли (стовпчика носа) в самому її вузькому місці. Відкритий доступ дає хірургу можливість кращого огляду, та полегшує досягнення прогнозованих результатів.

Ринопластика носа, техніка виконання.

Під час проведення ринопластики всі маніпуляції хірурга направлені на зміну форми скелету носа (тобто хрящів і кісток), а шкіра, відповідно, повинна скоротитися і повторити задану форму.

Вийнятком є тільки ніздрі. Якщо необхідне звуження ніздрів, то виконується додаткове висічення шкіри на крилах носу.

Прийомів, методів і комбінацій ринопластики дуже багато. Одні - спрямовані на зменшення носа (для цього виконується резекція і моделювання кісткового або хрящового відділу носа). Інші - спрямовані на збільшення проекції (можуть знадобитися трансплантати, взяті з перегородочного, вушного або реберного хряща).

Проте на сьогоднішній день, на ряду з досвідом хірурга, є вкрай важливим наявність в операційній якісного інструментарію і обладнання. Наприклад надточне зрізання кісток спинки носу уже не повинне виконуватися долотом та молотком, а з допомогою спеціального сучасного осциллюючого девайсу – мікромеханічної пили швейцарської компанії Bien-Air, точність якої на рівні з швейцарськими часами.

 

Час проведення операції займає в середньому близько двох годин.

Реабілітаційний період

Після операції на ніс накладається іммобілізуюча пов'язка щоб зафіксувати його в новій формі та зменшити післяопераційний набряк. У перший день після операції можливі незначні больові відчуття, які знімаються анальгетиками. У наступні кілька днів на обличчі можуть виникнути синці і припухлість в навколо очей.

Період перебування пацієнта в стаціонарі займає не більше одного дня. Через п'ять днів знімаються шви на коллюмелі (якщо операція виконувалася відкритим доступом), а через десять днів знімається іммобілізуюча пов'язка.

Перша оцінка форми носу проводиться уже через 10 днів, але набряки на носі продовжують ще певний час спадати, ніс зменшується та витончується і набуває остаточного вигляду до 5-6 місяця.

Не зважаючи на те, яким був хірургічний доступ відкритим чи закритим, чи були додаткові розрізи на ніздрях, всі рубці після ринопластики вже через 2 міс стають не помітними.

Не менш важливо дотримуватися рекомендацій хірурга в післяопераційному періоді, уникати навантажень, ризику отримання травм, надмірної інсоляції.

Теги по темі : #ринопластика, #ринопластика в Україні, ринопластика київ, ринопластика носа, ринопластика відгуки, ринопластика спб, ринопластика вартість, ринопластика форум, ринопластика фото, ринопластика фото до і після, ринопластика ціна  

Запишіться на консультацію